Ostatnie lata przyniosły sporo nowości w literaturze kryminalnej. Część z nich to pozycje pochodzące od autorów i autorek, którzy w gatunku tym znani są od lat, część to twórczość pisarzy, którzy dopiero na tymże rynku debiutują. Pośród nowych tytułów warto zwrócić uwagę na książkę B.M.Samanthy – Kobieta na krawędzi. Na co dzień dziennikarka i redaktorka postanowiła zadebiutować jako pisarka. Kobieta na krawędzi to mieszanka literatury sensacyjnej, kryminalnej, ale i całkiem dużo w niej motywów rodem z klasycznego dreszczowca.

Numer jeden na światowej liście bestsellerów

B.M.Samantha czerpie ze sprawdzonych rozwiązań, jednocześnie przedstawiając czytelnikom zaskakująco dobry i wyważony pomysł na fabułę. Kobieta na krawędzi oferuje mocne wrażenia i tempo, które gna na złamanie karku. Napięcie wyczuwalne jest od początku historii, nie opuszczając nas aż do samego finału i zarazem rozwiązania całej zagadki. A o czym opowiada książka B.M.Samanthy? Główną bohaterką fabularną jest Nicole – współczesna kobieta sukcesu, która spełniona jest zawodowo i prywatnie. Ma kochającego męża, w końcu zachodzi w ciążę. Jednak w tym momencie zaczynają się kłopoty. Bohaterka otrzymuje tajemniczy list, który momentalnie przypomina jej o dramatycznej przeszłości. O wspomnieniach, do których już nigdy nie chciała powrócić. Drugą istotną postacią Kobiety na krawędzi jest Morgan. Kobieta próbuje otrząsnąć się po śmierci swojego męża Ryana, jednak teraźniejszość wciąż się rozmywa. Pewnego dnia na peronie zaczepia ją tajemnicza postać z niemowlęciem w objęciach. Krótka chwila, zamieszanie, pęd przenikającego nagle pociągu i Morgan orientuje się, że kobiety już nie ma, a niemowlę, które ta trzymała na rękach, trzyma Morgan.

Niebezpieczna gonitwa

Kobieta na krawędzi z każdą stroną coraz bardziej intryguje. Śledzimy dwie bohaterki i dwie linie czasowe. Historie przeplatają się ze sobą, odkrywając przed nami kolejne prawdy, ale i kłamstwa. Autorka snuje zagmatwaną i złożoną opowieść, z której – wydawałoby się – nie ma wyjścia. Jednak B.M.Samantha ma w głowie precyzyjny plan, który realizuje na łamach powieści. Kobieta na krawędzi to dopracowana mieszanka gatunkowa wysokiej próby, która zadowala nie tylko na poziomie fabularnym, ale i narracyjnym. To ciężka i depresyjna opowieść o tym, do czego człowieka doprowadzić może strach, samotność, chęć zemsty czy nieprzepracowane traumy z przeszłości. Intryga skonstruowana jest w taki sposób, że ciężko jest oderwać się od książki choć na moment. Szybka i celna – idealna dla czytelników poszukujących wartkiej, ale i logicznej kryminalnej rozrywki.

Winobranie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com